За українські саджанці троянд в Європі готові платити більше, ніж своїм виробникам16.01.2018  09:00

Третина від усіх площ українсько-голландського ТОВ «Декоплант» (Вінницька область) відведена під троянди — близько 350 тис. Саджанців.
Про це розповів в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer генеральний директор підприємства Олександр Дусанюк, передає propozitsiya.com.
«Якщо порівнювати з зерновим господарством, то по операційних процесів наш розсадник відповідає площі 10 тис. Га, — уточнив він. — Під саджанцями у нас постійно 25 га, з них до 3 га — маточні насадження ».
За обсягами продажів і надходженнями коштів це основна культура в господарстві. Крім троянд, «Декоплант» вирощує саджанці ягідних культур і плодових дерев. Також займається виробництвом декоративних рослин — таких, як дейція, вейгела, форзиція та інші.

Сумарно господарство поставляє на ринок більш 1 млн саджанців щорічно.
«Загальна площа земель в нашому господарстві в п’ять разів більше площі розсадника, оскільки необхідно забезпечити сівозміну, — зазначив Олександр Дусанюк. — Мало хто з виробників розсади в Україні це застосовує, але для нас сівозміну — невід’ємна частина виробничого процесу, оскільки виробництво саджанців пов’язано з накопиченням певних кореневих нематод ».
«Декоплант» практикує четирехпольну сівозміну для троянди. Два роки — троянда, на третій сіють жито виключно на сидерат: наздоганяють до висоти 50-60 см і переорюють. Якщо дозволяє погода, після жита висівають гірчицю, яка добре бореться з нематодами і накопичує азот. Її також переорюють. Наступного року сіють озиму пшеницю. «Пшеницю не переорюють — хліб все-таки», — пояснив Олександр Дусанюк.
Всі троянди компанія вирощує у відкритому грунті, а декоративні рослини розмножує шляхом вкорінення, тому перший рік вони ростуть в теплицях.
«Сьогодні наші саджанці троянд за якістю визнані кращими навіть серед європейських виробників, які готові за них платити трохи більше, ніж платять європейським компаніям — постачальникам саджанців», — зазначив гендиректор «Декоплант».


Більше новин тут
Закладка постоянная ссылка.

Возможность комментирования заблокирована.