Дизайн без названия (36)

В Україні менше 1% земель відповідають вимогам «органіки»11.02.2018  08:22

В Україні 300 тисяч гектарів сільськогосподарських земель мають статус органічних.
Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк. Ще 90 тис. Гектарів знаходяться в перехідному періоді.
За його словами, загальна площа земель під органіку дуже мала. Від загальної площі сільськогосподарських земель вона становить лише 0,89%. Зараз ця частка має всі можливості збільшитися.
«Україна і ЄС за багатьма товарними категоріями мають широкі перспективи збільшення товарообігу, однак саме в частині органічної продукції має місце збіг декількох позитивних факторів. По-перше, ринок органіки ЄС демонструє стабільне і значне зростання. По-друге, цей ринок не тільки ємний, але й відрізняється високою платоспроможністю. І по-третє, Україна має надвисокі можливості для нарощування виробництва органічної продукції, тому може задовольнити цей попит », — говорить він.

За даними Мінагрополітики, товарна структура органічного експорту відповідає общеаграрній.
«Найбільше за обсягом експортується кукурудза, пшениця, соя, ячмінь, соняшник, ріпак, фрукти і ягоди. По більшості культур ми бачимо тенденцію до зростання обсягів поставок, хоча динаміка і не рівномірна. Наприклад, у 2017 році експорт з України органічної жита збільшився в п’ять разів. Обсяг органічного експорту в грошовому еквіваленті — в межах $ 100 млн », — стверджує Максим Мартинюк.
І додав, що додатковим поштовхом для розвитку цієї галузі буде прийняття відповідного закону, який встановить чіткі вимоги до сертифікації органічного виробництва.

За матеріалами: Пропозиція


Більше новин тут
Закладка постоянная ссылка.

Возможность комментирования заблокирована.