Українець виростив диво-сад з екзотичними фруктами09.02.2018  08:59

Деякі з рослин потрапили в цей диво-сад з пробірки.

Щоб побачити, як ростуть ананаси, папайя або мандарини, зовсім не потрібно летіти в екзотичні країни. Чи витримують тропічні гості українські морози і як виростити банани на підвіконні, дізнавалася Ірина Любич. Справжня бананова ферма – всього за півгодини їзди від Києва.Її власник Анатолій Патій показує свої володіння. У невеликому селі Рожни під Києвом на своїй ділянці він виростив справжні «маленькі джунглі». Тут більше трьох десятків екзотичних рослин. Серед них і дивовижні для українців фрукти: мушмула, лічі, каністель і гуанабана.

Деякі з рослин потрапили в цей чудо-сад з пробірки. Анатолій — селекціонер з 20-ти річним стажем, і постійно експериментує. У його арсеналі кілограмові лимони і ананаси-важковаговики — кожен по 15 кілограм! Особлива гордість — банан «супер-карлик» висотою всього 80 см.

«Я зрозумів, що треба склеювати клітини за допомогою лазера напівпровідникових. І в пробірках ми почали вирощувати ці рослини. Десять тисяч пробірок було використано для того, щоб зменшити банан з 3,5 до 2, потім до метра», — розповідає селекціонер Анатолій Патій.

Головна мета — зробити екзотичні рослини кімнатними, ділиться Анатолій. І запевняє: за саджанцями зможе доглядати навіть дитина. Найбільш невибагливі ананаси. Вони можуть обходитися без поливу до півроку. Але найчастіше додому відвозять саджанці цитрусових і бананів. І якщо лимони плодоносять 7 разів на рік, то чекати першого «кімнатного врожаю» бананів доведеться півтора року. Але весь цей час вони будуть виконувати роль прибиральника. Банан — рослина-пилосос — збирає на листя весь пил.

Селекціонер запевняє: вся домашня екзотика в горщиках не просто абсолютно нешкідлива, але й корисна — навіть, якщо не їсти їх плоди.

«Ці рослини дуже корисні, вони виділяють флавоніди і фітонциди. І вбивають 99% хвороботворних бактерій. У кімнатних умовах вони підвищують працездатність, розширюють судини головного мозку. Плоди дуже цінні, виводять радіонукліди. Пов’язують важкі метали», — розповідає Анатолій Патій.

Пережити морози тропічним рослинам допомагає теплиця-термос. Якщо за стіною «мороз і сонце», теплиця нагрівається до 20 градусів «вбираючи» сонячні промені. Якщо погода похмура — тропічний настрій створюють спеціальні економічні котли.

З такою теплицею можна жити безбідно, запевняє Анатолій. Та й побудувати нескладно. А вирощувати можна не тільки пальми, але і огірки, помідори або квіти.

За матеріалами: Сегодня


Більше новин тут
Закладка постоянная ссылка.

Возможность комментирования заблокирована.