Цінові коливання на ринку овочів борщового набору будуть і далі зменшуватися17.01.2018  09:14

Коливання цін на овочі борщового набору між різними сезонами в подальшому будуть все менше. Такий прогноз озвучив комерційний директор фірми «С-Росток», великого виробника овочів, Олександр Марченко, передає propozitsiya.com.
Також він вважає, що середня за 2018 й рік ціна на основні овочеві культури (т. н. Борщового набору — капусти, буряка, картоплі, моркви, цибулі) складе близько 6 грн / кг, а 25-30% виробників цих культур залишать овочевий бізнес.
Олександр Марченко чекає зниження цін внаслідок девальвації гривні та зростання конкуренції в міру все більшої інтеграції України в європейський ринок. «Якщо колись під кінець сезону ціна на овочі борщового набору могла досягати 10-12 грн / кг, тобто $ 1,25-1,5, що забезпечувало на кілограмі до 1 долара прибутку, то зараз це відповідно 6-10 грн і 20-30 центів », — пояснює він. Відповідно, якщо один сезон високих цін раніше міг дозволити господарству пережити два сезони, коли ціни нижче собівартості, то зараз вже немає — тому що сезони надвисоких цін, на думку А. Марченко, залишилися в минулому. «Залишаться ті, хто не буде чекати сезону, коли ціна підскочить настільки, що забезпечить 300% прибутку, яка дозволить пережити 2-3 невдалі сезони, а хто буде працювати над товарностью і якістю», — додав фахівець.
Також він вважає, що через 3-5 років в Україні виробників цибулі буде влаштовувати навіть 1 євроцент прибутку з кілограма — як зараз в Іспанії, де польова собівартість цієї культури становить 5 євроцентів. І з приводу жорстких вимог до якості: на одному з розподільних центрів великої роздрібної мережі, яка приймає щодня 120 вантажівок зі свіжими овочами та фруктами, десь півтора десятка загортають через невідповідність вимогам до якості.


Більше новин тут
Закладка постоянная ссылка.

Возможность комментирования заблокирована.