На вирощуванні корму для креветок можна виручити $2 млн02.03.2018  08:34

Півгектарна ферма з вирощування політех — кільчастих червів, яких використовують для годівлі морських креветок, а також цінних видів морської та прісноводної риби — принесе від $600 тис. до $2,1 млн експортної виручки за рік.

За даними Vismar Aqua, правильно спроектоване виробництво дає від 3 до 7 кг/м2 продукції на рік.

Для годування політех знадобляться органічні відходи, відходи життєдіяльності риби, мертва риба, а також спеціальні корми. Як пояснюють фахівці, по суті ці тварини переробляють відходи на якісний високобілковий продукт. Вони виконують роль чистильщика морів, переварючи органічні рештки.

Ціна заморожених політех на світовому ринку становить 40-60 $/кг, все залежить від сезону та якості продукції.

«В Україні є всі можливості для того, аби розпочати цей бізнес та стати одним із серйозних гравців на світовому ринку. Потрібно вкладати в розробку технології вирощування поліхет, і вже за кілька років можна отримати перші серйозні результати», — вважають в Vismar Aqua.

Нині політех у великих об’ємах вирощують на фермах у Нідерландах, Великобританії та США. Часто їх збувають рибалкам, які використовують червів у якості наживки.
Також політехи є цінним кормом для морських креветок. При годуванні плідників креветок політехами продуктивність самок зростає вдвічі — до 400 000 яєць.

За матеріалами: agroday.com.ua


Більше новин тут
Закладка постоянная ссылка.

Возможность комментирования заблокирована.