Image

Мед — солодке може бути корисним11.10.2011  13:23
Хімічний склад і харчова цінність вітчизняного меду різноманітні й залежать від джерела нектару, регіону використання нектароносних рослин, часу одержання, зрілості меду, породи бджіл, погодних і кліматичних умов, сонячної активності й інших факторів.
На оптовому ринку “Столичний” торгують пасічники з Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської та Чернівецької областей України.
 

Мед – густа солодка маса, яку бджоли виробляють із нектару квітів.

Квітковий мед бджоли виробляють з нектару квіток багатьох рослин.  У більшості це суміш, яка утворюється при збиранні краплинок з кількох рівних медоносів, що одночасно цвітуть поблизу пасіки. Такий змішаний бджолами продукт називають збірними, або поліфлорним медом. Коли у вулик надходить нектар майже з однієї медоносної рослини, його називають монофлорним. В Україні поширені сорти монофлорного меду з гречки, липи, соняшника, еспарцету, білої акації та інших рослин. Кожний має свій рідний смак, колір. Відрізняється вмістом цілого ряду речовин, проте за хімічним складом всі сорти квіткового меду дуже близькі.

Кристалізований і некрастилізований мед за своєю природою і складом не різниться. Кристалізація полягає в перетворенні розчиненого цукру в твердий (кристалічний) стан. На схильність меду до кристалізації та її швидкість впливає насамперед співвідношення глюкози і фруктози, а також тепло. Чим більше глюкози, тим швидше відбувається кристалізація меду. В різних за походженням сортах співвідношення глюкози і фруктози неоднакове.

Кристалізований мед при потребі можна розчинити тривалим нагріванням у посуді з теплою водою при температурі 50 0С. Харчові якості та лікувальні властивості від цього не погіршуються.

Хімічний склад і харчова цінність вітчизняного меду різноманітні й залежать від джерела нектару, регіону використання нектароносних рослин, часу одержання, зрілості меду, породи бджіл, погодних і кліматичних умов, сонячної активності й інших факторів.

На оптовому ринку “Столичний”  торгують пасічники з Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської  та Чернівецької областей України.

На торговому майданчику представлені різні види меду, а саме:

  • Гречаний мед 50,00-70,00 грн./л.;

  • Мед акації 70,00-80,00 грн./л.;

  • Мед з різнотрав’я 50,00-70,00 грн./л.;

  • Сонячний мед 60,00 грн./л.;

  • Коріандровий мед 90,00 грн./л.;

  • Експорцетовий мед 90,00 грн./л.;

  • Рапсовий мед 70,00 грн./л.

Загальнозміцнюючий  засіб для організму: 300 г кураги, 300 г родзинок,  2 лимони (все перемолоти через м’ясорубку) і перемішати з 300 г меду. Вживати по 1-2 чайні ложки в день. Суміш зберігати у холодильнику.


Більше новин тут
Закладка постоянная ссылка.

Возможность комментирования заблокирована.