лабоатория

Купувати чи почекати, і якщо брати-то як перевірити?13.07.2017  15:18
Традиційно з’являються на початку літа кавуни і дині, які вже ваблять своїм ароматом. І зараз на нашій сторінці фейсбук щодня підписники цікавляться щодо наявності нітратів в кавунах і динях, які пропонують наші продавці. Звичайно ж, ми не можемо залишити без уваги дане питання.
У лабораторії на Столичному ринку, на визначення кількості нітратів йде близько 15 хвилин. Як це відбувається? Продукт подрібнюють, змішують з хімічними елементами, і нітратомір видає результат. Наша лабораторія використовує модель Н-401. На кожен продукт є допустима норма нітратів. Наприклад, для дині — 90 міліграм на кілограм, а для кавуна — 60 міліграм на кілограм.
Вся продукція, що в’їжджає на територію ринку проходить перевірку в Держ. лабораторії. За останні 10 днів кавуни, які потрапили дьо нас на продаж показали наявність нітратів нижче допустимої норми. За словами представника лабораторії, більше 40 міліграм / кг не виявлено. Щодо динь, близько 25% продукції отримали заборону продажу на території Столичного ринку.                                                                                                    Тому, купуючи дині в інших місцях наполегливо рекомендуємо вимагати експертний висновок лабораторії.
Важливий момент при використанні нітратоміра! Нітратомер щорічно повинен проходити перевірку, а також проходити щоденне калібрування. Навіщо робити калібрування? Після кожного використання вимірювача, з’являється похибка в показниках. Саме тому калібрування повинно бути регулярним, щоб нітратомір працював як годинник.
Покупці, що використовують побутові вимірювачі, повинні обов’язково враховувати якість свого нітратоміра, а також знати, що при вимірюванні нітратомір повинен залишатися нерухомим, інакше помилка показників забезпечена. Також важливо знати! При вимірі, наприклад дині, якщо продукт теплий або гарячий, то нітратомір покаже значне збільшення показників через підвищення температури. Відповідно, похибка в даному випадку велика.
Якщо при покупці продукту на Столичному у вас з’явилися сумніви, ви можете принести його в лабораторію і особисто переконатися в його відповідності з допустимими нормами.

Більше новин тут
Закладка постоянная ссылка.

Возможность комментирования заблокирована.