Із фундука можна вичавити до 40% олії02.02.2018  09:12

Юлiя Намистюк зі Львівщини першою в Українi освоїла технологію й почала виробляти з фундука олiю холодного чавлення – без термiчної обробки, технічного очищення та фiльтрацiї, повідомляє Експрес. Нині асортимент продукції розширився до олії з льону, конопель, насіння гарбуза й кунжуту.

Для роботи Намистюк разом з чоловіком купили дерев’яний прес на 30 тонн вартістю 20 тис. грн, придбали у фермерiв фундук.

«Робота зовсiм не важка: вiдсортував горiшки, всипав до дерев’яної дiжечки i чавиш за допомогою преса – вручну, – розповідає Намистюк. – Олiя дуже сподобалася – смачна, корисна, ароматна».

Сировину підприємці закуповують невеликими партiями на гуртівнях. Найдорожче коштує фундук – 250 грн/кг, кунжут – 75-80 грн/кг, льон – 18 грн/кг. Аби вичавити 250 мл олії, необхідно 1,2 – 1,3 кг льону, 800 г кунжуту або 750 г фундука. На виготовлення такої кількості продукту витрачають дві години.

«Звичайно, на шнековому пресi це можна зробити значно швидше. Але тодi погiршується якiсть продукту, – каже Юлiя. – Цей бiзнес – перспективний. Тим паче, що безвiдходний – вичавки ми також продаємо».

Олію підприємці розливають у темну скляну тару. Продукт продають в крамниці натуральної їжі, в інтернеті й знайомим. Натуральна олiя холодного чавлення полiпшує травлення, очищає судини, стимулює роботу внутрiшнiх органiв. Термiн її зберiгання – чотири мiсяцi.


Більше новин тут
Закладка постоянная ссылка.

Возможность комментирования заблокирована.