Делікатес по-українськи: трюфельні гриби почали потрапляти з Поділля до ресторанів світу30.12.2017  08:48

Аграрій з Вінниччини вже облаштував свою плантацію.

Повернути колишню славу. Вінницький аграрій Олександр Джига хоче стати не лише конкурентом французам та італійцям, а й насамперед знову зробити Поділля трюфельним краєм. Тут варто не плутати цукерки з грибом. Один із найдорожчих у світі грибів, якого шанують кулінарні гурмани, виявляється — нам геть не чужий.

Полюють за грибом, як і на справжньому полюванні. Із собакою.  Їх ізмалечку тренують і годують, не повірите, трюфелями.  Ну якщо депутатам подобається, то йому тим більше.

Бім одразу біжить до дерева, добре обнюхує і якщо чує трюфельний запах  — розгрібає землю. Там і варто копати.  Гриб може сидіти глибоко в землі.

Олександр смакує трюфелем  із дитинства. Але те, що  цей гриб — жаданий для найвишуканіших  гурманів, дізнався не так давно.

«Хлопці сільські у футбол ним грали, не понімали, що це таке, а як ми почали їсти труфель, просто в мене прадід і дід були єгерями, ну і батько якби навчив свого сина збирати і ми називали його волове серце», — розповідає аграрій.
Олександр Джига хоче стати не лише конкурентом французам та італійцям, а й насамперед знову зробити Поділля трюфельним краєм. Один із найдорожчих у світі грибів, якого шанують кулінарні гурмани, виявляється, росте в українців під ногами.

«Здебільшого це цікаво іноземцям. Українці поки що це не дуже сприймають. Ми навіть стикаємося з такими хохмами трошки, виносимо а гості принюхуються, не до кінця розуміють, що це як золото, іноземці спеціально йдуть на трюфельний  аромат. Різні рівні розвитку  гастрономічної культури — почали виходити в кафе саме поісти, а не проводити час», — каже аграрій.

Разом із тим у наших лісах уже полює десятків два професійних трюфелістів. І не один аграрій планує їх культивувати з намірами продавати за кордон.


Більше новин тут
Закладка постоянная ссылка.

Возможность комментирования заблокирована.